Soutěže

Příspěvky

Pythagoriáda 2017 - okresní kolo

19. 5. 2017

Dne 17. května 2017 se na Zš a Mš Nerudova v Č. Budějovicích konalo okresní kolo matematické soutěže PYTHAGORIÁDA. výsledková listina - pythagoriáda
5. třída: celkem 100 soutěžících.
46. - 62. místo: Leontýna Bambasová
6. třída: celkem 88 soutěžících.
74. - 82. místo: Jiří Kundrát
GRATULUJEME a děkujeme za reprezentaci školy.

Pohár rozhlasu 2017

11. 5. 2017

Ve dnech 10. -11. 5. 2017 se konalo v Českých Budějovicích atletické klání základních škol, které se nazývá Pohár rozhlasu.
První den soutěžili mladší žáci a žákyně. Celý den byl ovlivněn změnou v pravidlech a neustálými dohady, jak to tedy bude, proto nejsou dosud známé finální výsledky. Bohužel v některých disciplínách se projevila nezkušenost a nervozita našich závodníků a zaznamenali výsledky hluboko pod svými možnostmi, někteří dokonce nezaznamenali ani měřený pokus, protože třikrát přešlápli. Ale lidé, kteří se v atletice pohybují, tak vědí, že se to stává i na mezinárodní scéně. Snad se příště lépe zadaří a nebudou tolik nervózní. Z výkonů bych vyzdvihl 60m Ester Topkové (8,93); spolehlivé výkony Ivy Beránkové (120 cm skok vysoký, 346cm dálka); kriketový míček Barbory Šejdové (36,7m); Jirsa (140cm skok vysoký); Kyrian (135 skok vysoký a 3:30 1000 metrů); Marcín (140 cm skok vysoký). Škoda pokažených technických disciplín, ale to je sport, ne vždy se to vše nepovede, hlavně že se snažili a dali do toho vše.
Reprezentovali: Beránková, Chýna, Janoušová, Jirsa, Králová, Kříhová, Kyrian, Marcín, Petričák, Petřík, Petříková, Šachlová, Šejdová, Topková a Vavrek R.

p1180564.jpgDruhý den byl pohár rozhlasu pro starší žáky, kde jsme měli pouze klučičí tým. Tato parta kluků je velice snaživá a bojovná. Vyloženě jsme žádnou disciplínu nepokazili, ale měli jsme velké rezervy. Čekal jsem více od vrhu koulí a od skoku vysokého. Bohužel ne vše se podařilo, ale myslím, že 9. místo není špatné, kdybychom předvedli standart v kouli, tak už to bylo 6. místo. Ale myslím, že to není vůbec zlé. Z výkonů bych vyzdvihl určitě 60m Davida Králíčka 7,86. Ostatní ale přidali také slušné výkony. (fotografie)
Reprezentovali: Dvořák, Hegr, Chovanec, Králíček, Potůček, Syrovátka J., Syrovátka V. a Šíma

Mgr. Pavel Tůma

McDonald´s cup 2017

11. 5. 2017

Dne 4. 5. se výběr žáků z prvního stupně zúčastnil fotbalového turnaje McDonald´s cup. K prvnímu zápasu nastoupili naši borci proti Hluboké nad Vltavou. V tomto zápase jsme využili rychle šance, když Matouš Starczewski vsítil první gól. Druhý gól následně přidal Filip Kirilovicz. Zápas už kluci v klidu dohráli a zvítězili 2:0. K dalšímu zápasu nastoupili proti Dobré Vodě, kde se 2x trefil Kirilovicz a zvítězili jsme 2:1. Čekal nás rozhodující zápas ve skupině proti ZŠ Grünwaldova, která vyhrála všechny předchozí zápasy. Soupeř ihned vsítil gól a takový začátek na sebevědomí nepřidá. Bohužel herní kvalita soupeře byla značná a vsítil další branky. Brzy vedl již 4:0, ale kluci se nevzdali. Měli pár šancí. Bohužel žádnou nevyužili, tak zápas skončil konečným výsledkem 4:0 pro ZŠ Grünwaldova.
Chtěl bych kluky pochválit za předvedené výkony a doufám, že si turnaj užili.
Soupiska: Sejk, Kirilovicz, Starczewski, Kovář, Doležal, Kadlec, Cimrhansl, Jindra, Maňas.

Okresní kolo - Matematický kolkan 2017

11. 5. 2017

V okresním kole soutěže Matematický klokan 2017 v kategorii Cvrček (žáci 2. a 3. tříd Zš) získal 6. místo Jáchym Bauer, žák 2. B. (výsledková listina)
Gratulujeme k pěknému výsledku!

JSch

Rybářská olympiáda 2017 - školní kolo

21. 4. 2017

ryba.pngDne 19. dubna 2017 se konalo školní kolo Rybářské olympiády. Celkem se zúčastnilo 20 žáků.
1. místo: Jiří Kundrát, 90 bodů, 6.B
2. místo: Jan Faflík, 88 bodů, 8.tř.
3. místo: Vojtěch Klenka, 81 bodů, 8.tř.

GRATULUJEME!

Mgr. Daniela Klímová

Biologická olympiáda R. Kurky 2017

11. 4. 2017

Biologická olympiáda R. Kurky ve Veselí nad Lužnicí
Dne 5. 4. 2017 se naši žáci Jan Faflík, Jindřich Jirsa a Petra Janoušová zúčastnili biologické olympiády R. Kurky v budově Střední odborné školy ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí. J. Faflík a J. Jirsa bojovali v oblasti zoologie, P. Janoušová v botanice. A jaké bylo jejich umístění? Z celkového počtu 16 zúčastněných v kategorii botanika a 18 zúčastněných v kategorii zoologie se P. Janoušová a J. Jirsa umístili na krásném 8. místě, každý v jiné kategorii a J. Faflík získal 4. místo. Odměnou pro žáky byla prohlídka školního terária, minipivovaru a práce v laboratořích.
Všem zúčastněným velmi gratuluji a děkuji za účast v biologické olympiádě R. Kurky. Poděkování patří i paní Jirsové. (fotografie) Výsledková listina 1, Výsledková listina 2

Bc. Milena Mikesková

Matematická olympiáda 2017

7. 4. 2017

Dne 4.4.2017 se konalo OKRESNÍ KOLO 66. ročníku MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY. Soutěžili žáci z kategorií Z6, Z7, Z8. V kategorii Z6 naši školu reprezentoval Jiří Kundrát, žák 6.B. Jirka se umístil na 46. - 51. místě.
Této soutěže se zúčastnilo celkem 70 žáků. Úspěšných řešitelů bylo 60. (výsledková listina)

Matematický klokan 2017

21. 3. 2017

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, se rozšířila do zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa sdružených v asociaci Kangourou sans frontieres, jejíž koordinační centrum je v Paříži. V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci.
Ministerstvem školství a mládeže ČR byl Matematický klokan zařazen mezi soutěže kategorie A – plně hrazené z prostředků MŠMT. Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 6 kategorií: Cvrček (2. - 3. třída ZŠ), Klokánek (4. - 5. třída ZŠ), Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ), Junior (1. - 2. ročník SŠ) a Student (3. - 4. ročník SŠ). Soutěží se ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, obvykle v pátek ve třetím březnovém týdnu, takže žáci a studenti absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici. Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh.
V olomouckém centru se vyhodnocují statistické výsledky za celou Českou republiku, nejlepší řešitelé v každé kategorii jsou odměněni věcnou cenou. Statistické výsledky spolu se zadáním soutěžních úloh a správnými odpověďmi jsou uveřejněny ve sborníku každého ročníku, který vydává JČMF a který můžete v elektronické verzi nalézt na těchto webových stránkách.

Cvrček (2. - 3. třída ZŠ): celkem soutěžilo 74 žáků (maximální počet bodů: 90)
1. místo: Jáchym Bauer, 2.B, 79 bodů
2. místo: Kristina Voborská, 3.B, 72 bodů
3. místo: Tomáš Tájek, 3.B, 58 bodů

Klokánek (4. - 5. třída ZŠ): celkem soutěžilo 43 žáků (maximální počet bodů: 120)
1. místo: Anežka Klenková, 5.A, 97 bodů
2. místo: Alena Schiesslová, 4.B, 92 bodů
3. místo: Alžběta Bauerová a Aneta Sýkorová, 4.A, 88 bodů

Benjamín (6. - 7. třída ZŠ): celkem soutěžilo 21 žáků (maximální počet bodů: 120)
1. místo: Jiří Kundrát, 6.B, 89 bodů
2. místo: Tomáš Ďupal, 6.A, 82 bodů
3. místo: Ondřej Jedlička, 6.A, 74 bodů

Kadet (8. - 9. třída ZŠ): celkem soutěžilo 8 žáků (maximální počet bodů: 120)
1. místo: Jan Jirák, 8.tř., 61 bodů
2. místo: Lukáš Chovanec, 9.tř., 60 bodů
3. místo: Nikola Partlová a Petr Šíma, 9.tř., 52 bodů

JSch

Okresní kolo olympiády ze zeměpisu - 2017

22. 2. 2017

Dne 21. února 2017 se v DDM Č. Budějovicích konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Ve všech kategoriích byl maximální počet 100 bodů. V kategorii A (6. ročník Zš + odpovídající ročník gymnázia) soutěžilo celkem 15 žáků. V této kategorii nás reprezentoval Jiří Kundrát, který se umístil na 13. místě s 54 body. V kategorii C (8. ročník Zš + odpovídající ročník gymnázia) soutěžilo celkem 16 žáků. V této kategorii nás reprezentoval Jan Faflík, který se umístil na 12. místě s 65 body. (výsledková listina)

Mgr. Hana Faloutová

Školní kolo olympiády ze zeměpisu - 2017

22. 2. 2017

Školního kola olympiády ze zeměpisu se na naší škole zúčastnilo celkem 27 žáků ve třech kategoriích.