Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní družina

Příspěvky

Saxana aneb strašidel se nebojíme

24. 4. 2018

c.jpgNa svátek čarodějnic jsme se ve školní družině připravovali již týden dopředu. Celá družina se v pondělí odpoledne sešla v místním kině na hudebně zábavném pořadu Saxana aneb strašidel se nebojíme. Čarodějnice Čára Mára se svou pomocnicí Saxanou nám představila několik strašidel - Ozvěnu skalní, Hejkala lesního mufloního, Ježibabu přelétavou, Mechuru houbového či Hřibáče bukového. Mohli jsme je vidět i nakreslené na projekčním plátně. Po rozdělení na hodné a škodolibé jsme zjistili, že mnohé z nich máme doma. Třeba Škodolibku domácí, Skřítka Chůvičku či Postelníčka snového. O Bílé paní jsme si zazpívali písničku Okoř, vodníka si připomněli písničkou Hastrmane, tatrmane.., domácí strašidla hitem Máme doma obludu. Na nejznámější čarodějnickou píseň Saxana jsme i čarovali. Čarodějnice Saxana nás dokázala totiž rozhýbat, i když jsme seděli. Některé z nás přečarovala na bludičku, vodníka, čerta, čarodějnici, hejkala či rusalku. Atmosféru dokreslovala i barevná hudba a tak se nám z kina jen těžko odcházelo.. A večer… doma v postýlkách, nás přišel navštívit Postelníček snový...

Hana Suková

 

letní příměstský tábor 2018

9. 4. 2018

plakat-tabor.jpg

 

Máme rádi zvířata - 2018

9. 3. 2018

Manželé Ambrožovi ze ZOO Dvorec nám dnes v programu Máme rádi zvířata představili Afriku a některá zvířata. Do tělocvičny na malou besedu s dětmi ze školní družiny přivezli ptáka, který byl pro starověké Egypťany posvátným zvířetem, proto se jmenuje IBIS POSVÁTNÝ. Během poutavého vyprávění jsme se například dozvěděli, že tento byl odchován ošetřovatelem v ZOO. A přestože se neví, zda-li je to "holka" nebo "kluk", jmenuje se Ludvíček. Samička klade 2 - 3 vejce, na kterých sedí 28 dní. Po 40 ti dnech rodiče mláďata opouští. Dalším zajímavým návštěvníkem byl DIKOBRAZ "Džejv". Kromě toho, že žije převážně v noci, nás zajímaly zejména bodliny. Důležitá proto byla informace, že není pravda, že by dikobraz dokázal bodliny vystřelovat. Bodliny naježí, je-li vyrušen, případně se otočí k vetřelci zády, pokouší se ho nabodnout a tím způsobí zranění. Na konci besedy jsme se mohli zeptat na to co nás zajímalo. Čas utekl jako voda, a tak nezbývá, než se těšit na příští návštěvu a nová zvířátka.

Hana Suková

zoo.jpg

 

Odpoledne s klaunem 2017

11. 12. 2017

Již podruhé zavítal do školní družiny klaun Ferdinand se svojí asistentkou a malým překvapením. Předvedli nám pár žonglovacích cviků, několik kouzel, jízdu na jednokolce a točení s lasem. Někteří z nás mohli při kouzlení asistovat, jiní si zkusili např. točení obručí. Na závěr přivedl pan klaun i malé překvapení - štěňátko, které předvedlo co se již naučilo. Odpoledne nám všem příjemně uteklo a domů jsme si odnášeli spoustu zážitků.

Hana Suková

 

Tvořím, tvoříš, tvoříme... 2017

11. 12. 2017

Léto a prázdniny jsou již dávno pryč a před námi je další skvělý čas, na který se všichni těšíme. Jsou to Vánoce. Čekání jsme si ve školní družině krátili zejména různým tvořením. Nejprve podzimním, pak zimním a nyní vánočním.

Hana Suková

img_20171017_090234.jpg

 

Tvoření ve školní družině

20. 11. 2017

Tvoření ve školní družině.
Letošní první společnou akci připravili pro děti opět manželé Chumovi z Písku. Spolupráce s nimi je vždy zábavná, tvořivá, zajímavá a barevná. Nejinak tomu bylo i letos. Malovali jsme na magnetické bločky s tužkou. Každý výtvor je originál, který udělal radost nejen dětem ale i jejich rodičům či přátelům.

Hana Suková

img_20171116_140101.jpg

 

školné ŠD

1. 9. 2017

číslo účtu: 030031 - 566578389/0800
Variabilní symbol vám sdělí vedoucí vychovatelka p. Suková - tel.: 387 997 581 
nebo ekonomka p. Chudá - tel.: 387 997 580
Školné činí 50,- Kč na měsíc - možno uhradit i jednorázově.
Nelze platit hotově.

 

HRY BEZ HRANIC -PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2017

18. 7. 2017

Jak už napovídá název, během letošního příměstského tábora jsme si chtěli dokázat, že nic není nemožné. Osmičlenné týmy soupeřily v soutěži Hry bez hranic, čtyřčlenné týmy v soutěži s podtitulem Liška Bystrouška či ve dvojicích v soutěži Jéjda, co to je. Za překonání svých hranic jsme v každé soutěži všichni dostali diplom i malou odměnu. Každé dopoledne jsme něco tvořili. Vyráběli jsme zvířátka z překližky, skládali obrázky z korálků, vytvořili si rámečky z puzzle či si namalovali krásnou okenní dekoraci. Pan Londák nám přivezl ukázat modely helikoptér na ovládání a letos přinesl i dron, se kterým jsme si mohli zalétat. Největším zážitkem pro nás všechny byl jistě výlet do Jihočeského zemědělského muzea v Netěchovicích. Paní Netíková, která nás provázela, nám nejprve ukázala expozici muzea a tak jsme se v čase vrátili k setí obilí, zkusili jsme si mlácení snopů, mletí obilí mlýnskými kameny, hledali jsme škůdce v obilí, vlastní silou jsme rozjeli žentour, mlátičku obilí či šrotovník. Viděli jsme jak se zpracovává ovčí vlna, mléko, co je potřeba k zabíjačce, jak se dříve bydlelo atd. Další hodinu jsme věnovali tvořivé dílničce, kde jsme si každý z ovčí vlny uplstil nějakou ozdobičku a bambulku. Bezpochyby největším lákadlem bylo mini zoo a agrohopsárium. Tábor utekl jako voda.

Hana Suková