Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní družina

Příspěvky

Odpoledne s klaunem 2017

11. 12. 2017

Již podruhé zavítal do školní družiny klaun Ferdinand se svojí asistentkou a malým překvapením. Předvedli nám pár žonglovacích cviků, několik kouzel, jízdu na jednokolce a točení s lasem. Někteří z nás mohli při kouzlení asistovat, jiní si zkusili např. točení obručí. Na závěr přivedl pan klaun i malé překvapení - štěňátko, které předvedlo co se již naučilo. Odpoledne nám všem příjemně uteklo a domů jsme si odnášeli spoustu zážitků. (fotografie)

Hana Suková

 

Tvořím, tvoříš, tvoříme... 2017

11. 12. 2017

Léto a prázdniny jsou již dávno pryč a před námi je další skvělý čas, na který se všichni těšíme. Jsou to Vánoce. Čekání jsme si ve školní družině krátili zejména různým tvořením. Nejprve podzimním, pak zimním a nyní vánočním. V malé fotogalerii se podívejte, co všechno jsme dokázali vyrobit.

Hana Suková

img_20171017_090234.jpg

 

Tvoření ve školní družině

20. 11. 2017

Tvoření ve školní družině.
Letošní první společnou akci připravili pro děti opět manželé Chumovi z Písku. Spolupráce s nimi je vždy zábavná, tvořivá, zajímavá a barevná. Nejinak tomu bylo i letos. Malovali jsme na magnetické bločky s tužkou. Každý výtvor je originál, který udělal radost nejen dětem ale i jejich rodičům či přátelům. (fotografie)

Hana Suková

img_20171116_140101.jpg

 

školné ŠD

1. 9. 2017

číslo účtu: 030031 - 566578389/0800
Variabilní symbol vám sdělí vedoucí vychovatelka p. Suková - tel.: 387 997 581 
nebo ekonomka p. Chudá - tel.: 387 997 580
Školné činí 50,- Kč na měsíc - možno uhradit i jednorázově.
Nelze platit hotově.

 

HRY BEZ HRANIC -PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2017

18. 7. 2017

Jak už napovídá název, během letošního příměstského tábora jsme si chtěli dokázat, že nic není nemožné. Osmičlenné týmy soupeřily v soutěži Hry bez hranic, čtyřčlenné týmy v soutěži s podtitulem Liška Bystrouška či ve dvojicích v soutěži Jéjda, co to je. Za překonání svých hranic jsme v každé soutěži všichni dostali diplom i malou odměnu. Každé dopoledne jsme něco tvořili. Vyráběli jsme zvířátka z překližky, skládali obrázky z korálků, vytvořili si rámečky z puzzle či si namalovali krásnou okenní dekoraci. Pan Londák nám přivezl ukázat modely helikoptér na ovládání a letos přinesl i dron, se kterým jsme si mohli zalétat. Největším zážitkem pro nás všechny byl jistě výlet do Jihočeského zemědělského muzea v Netěchovicích. Paní Netíková, která nás provázela, nám nejprve ukázala expozici muzea a tak jsme se v čase vrátili k setí obilí, zkusili jsme si mlácení snopů, mletí obilí mlýnskými kameny, hledali jsme škůdce v obilí, vlastní silou jsme rozjeli žentour, mlátičku obilí či šrotovník. Viděli jsme jak se zpracovává ovčí vlna, mléko, co je potřeba k zabíjačce, jak se dříve bydlelo atd. Další hodinu jsme věnovali tvořivé dílničce, kde jsme si každý z ovčí vlny uplstil nějakou ozdobičku a bambulku. Bezpochyby největším lákadlem bylo mini zoo a agrohopsárium. Tábor utekl jako voda a nám už zbyly jen vzpomínky zachycené na fotografiích.

Hana Suková

hry.jpg

 

Pojďte s námi za písničkou...

8. 6. 2017

Putování za písničkou po moři i po souši se ve středu 7.června zúčastnila celá školní družina. Společně jsme se vypravili do kulturního domu. Zde na nás čekaly dvě šikovné zpěvačky s kytarou z agentury DOREMI a hned se začalo zpívat a málem i tancovat. Když jsem já sloužil.. Tři citronky.. Okoř… Námořníček.. Knedlíky a další. Holku modrookou jsme si zapívali v mnoha písmenkových obměnách. Někteří z nás byli pozváni i na jeviště, dostali hudební nástroje a utvořili kapelu, která doprovázela písničku Jožin z bažin. Veselé odpoledne jsem zakončili písničkou Není nutno.. (fotografie)

Hana Suková

 

Letní příměstský tábor 2017

4. 5. 2017

tabor-2017-plakat.jpg

 

Čarodějnický víceboj 2017

2. 5. 2017

c.jpgČarodějnický víceboj.
Tak jako v loňském roce na nás na konec dubna v družině čekaly čarodějnické úkoly – házení koštětem, tvoření čarodějnic z papíru, čarodějné počítání, pavoučí závody, učili jsme se kouzelné zaklínadlo, pomáhali vařit čarodějnici lektvar a hádali čarodějnické hádanky. Tentokrát se účastnilo pouze třetí oddělení. Nejvíc se nám líbilo házení koštětem. I když jsme se všichni naučili kouzelné zaklínadlo, sluníčko se vyčarovat nepovedlo. Nejlepší „čarodějnicí“ byla Zuzka Bužková z první třídy a Nela Halašková ze třetí třídy. Odměnu spolu s diplomem si nakonec za snažení odnesli všichni. (test) (fotografie)

Ema Dušáková, Tomáš Lomský

 

Práce ve školní družině, 2016 - 2017

19. 4. 2017

V DRUŽINĚ..
Jaro, léto, podzim, zima
V družině je vždycky prima.
deti.pngStříháme a lepíme,
stále něco tvoříme.
Zde je vzorek maličký,
jak máme šikovné ručičky.
Též chodíme sportovat,
na zahradu hry si hrát.

Hana Suková

 

Výroba šperků v družině

10. 4. 2017

Čtvrteční odpoledne ve školní družině patřilo výrobě šperků. Manželé Chumovi z Písku si pro nás tentokrát připravili malování přívěšků a náušnic. Každý si vybral jeden set a pak už se malovalo. Byla to práce titěrná, ale krásná. A tak se pod rukama vybarvovali motýlci, delfíni, želvičky, rybičky či mořský koník nebo oválek. Na závěr jsme šperky dozdobili zlatou a stříbrnou konturou. Po zaschnutí jsme náušnice i přívěšek se šňůrkou zabalili.. a už přemýšlíme, komu je darujeme… (fotografie)

Hana Suková

sdc16390.jpg