Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní družina

Příspěvky

Čertoviny s družinou - 2018

11. 12. 2018

certi.jpgV pondělí odpoledne na děti ze školní družiny čekala v kulturním domě moderátorka rádia Junior - Jana Rychterová. Opožděně jsme prožili velmi zábavné čertovské odpoledne. Opravdové čertoviny. Čertice Janice všechny pěkně zvedla ze židle. Společně jsme tancovali, zpívali, trochu si zacvičili a někteří z nás dokonce i soutěžili. Nejprve kluci soutěžili proti děvčatům  kdo rychleji namotá a rozmotá plyšového čerta na provázku. Nakonec to bylo nerozhodné. Poté přinesla čertice Janice portrét svého čertovského dědečka a babičky s dlouhým nosem v podobě pálky, na které byl přivázaný na delším provázku kroužek. Úkolem bylo kroužek rozhoupat a umístit na nos. Tento úkol si dokonce vyzkoušely na jevišti i všechny paní vychovatelky. Mezi písničkami v podání Jany Rychterové, jsme pak ještě mohli vidět spolužáky skákat přes švihadlo, někteří kluci metali přemety, či jsme si vyzkoušeli ohebnost našich jazýčků v různých jazykolamech. Za každou soutěži si děti odnesly malou odměnu. Čertice Janice  ale slíbila malou nadílku všem. Tu jsme dostali ve školní družině. Rozloučili jsme se vánoční písní, během které jsme tancovali úplně všichni a  na závěr jsme společně vytvořili dlouhého hada.

Hana Suková

 

Čertoviny s družinou

4. 12. 2018

Školní družina pořádá dne 10.12.2018 od 13:00 do 14:00 hodin v Kulturním domě Ševětín ČERTOVINY S JANOU RYCHTEROVOU. Návrat do družiny bude kolem 14:30 hodin.
Prosíme rodiče, aby nerušili dřívějším odchodem dětí z akce.

Hana Suková

thumbnail.jpg

 

školné ŠD

1. 8. 2018

číslo účtu: 030031 - 566578389/0800
Variabilní symbol vám sdělí vedoucí vychovatelka p. Suková - tel.: 387 997 581 
nebo ekonomka p. Chudá - tel.: 387 997 580
Školné činí 50,- Kč na měsíc - možno uhradit i jednorázově.
Nelze platit hotově.

 

Příměstský tábor 2018

18. 7. 2018

uvod.jpgLetošní příměstský tábor byl ve znamení INDIÁNŮ.  Hned první den ráno nás přivítali na chodbě papíroví indiáni a obrovský totem, u kterého jsme se jednotlivě vyfotili a hned dostali fotku. Naučili jsme se indiánský pozdrav, básničku, indiánské písmo, vymysleli si své indiánské jméno, vyrobili jsme si trička, čelenky, náramky, náhrdelníky, lapač snů, dešťovou hůl, model indiánského týpí a totemu. Dozvěděli jsme se, kdo jsou a jak žijí indiáni. Nechyběly ani indiánské soutěže – Indiánské zápolení, Indiánský víceboj, Indiánská kuchařská soutěž. Nejdobrodružnější bylo sestavení mapy, hledání kontrolních stanovišť, rozluštění indiánského písma a nalezení pokladu podle rozstříhané zprávy. Kromě zážitků jsme si domů odnesli i spoustu odměn, diplomů a sladkou indiánskou medaili.
Ve fotogalerii s námi můžete zažít všechno i vy.

Hana Suková

 

Saxana aneb strašidel se nebojíme

24. 4. 2018

c.jpgNa svátek čarodějnic jsme se ve školní družině připravovali již týden dopředu. Celá družina se v pondělí odpoledne sešla v místním kině na hudebně zábavném pořadu Saxana aneb strašidel se nebojíme. Čarodějnice Čára Mára se svou pomocnicí Saxanou nám představila několik strašidel - Ozvěnu skalní, Hejkala lesního mufloního, Ježibabu přelétavou, Mechuru houbového či Hřibáče bukového. Mohli jsme je vidět i nakreslené na projekčním plátně. Po rozdělení na hodné a škodolibé jsme zjistili, že mnohé z nich máme doma. Třeba Škodolibku domácí, Skřítka Chůvičku či Postelníčka snového. O Bílé paní jsme si zazpívali písničku Okoř, vodníka si připomněli písničkou Hastrmane, tatrmane.., domácí strašidla hitem Máme doma obludu. Na nejznámější čarodějnickou píseň Saxana jsme i čarovali. Čarodějnice Saxana nás dokázala totiž rozhýbat, i když jsme seděli. Některé z nás přečarovala na bludičku, vodníka, čerta, čarodějnici, hejkala či rusalku. Atmosféru dokreslovala i barevná hudba a tak se nám z kina jen těžko odcházelo.. A večer… doma v postýlkách, nás přišel navštívit Postelníček snový...

Hana Suková

 

letní příměstský tábor 2018

9. 4. 2018

plakat-tabor.jpg

 

Máme rádi zvířata - 2018

9. 3. 2018

Manželé Ambrožovi ze ZOO Dvorec nám dnes v programu Máme rádi zvířata představili Afriku a některá zvířata. Do tělocvičny na malou besedu s dětmi ze školní družiny přivezli ptáka, který byl pro starověké Egypťany posvátným zvířetem, proto se jmenuje IBIS POSVÁTNÝ. Během poutavého vyprávění jsme se například dozvěděli, že tento byl odchován ošetřovatelem v ZOO. A přestože se neví, zda-li je to "holka" nebo "kluk", jmenuje se Ludvíček. Samička klade 2 - 3 vejce, na kterých sedí 28 dní. Po 40 ti dnech rodiče mláďata opouští. Dalším zajímavým návštěvníkem byl DIKOBRAZ "Džejv". Kromě toho, že žije převážně v noci, nás zajímaly zejména bodliny. Důležitá proto byla informace, že není pravda, že by dikobraz dokázal bodliny vystřelovat. Bodliny naježí, je-li vyrušen, případně se otočí k vetřelci zády, pokouší se ho nabodnout a tím způsobí zranění. Na konci besedy jsme se mohli zeptat na to co nás zajímalo. Čas utekl jako voda, a tak nezbývá, než se těšit na příští návštěvu a nová zvířátka.

Hana Suková

zoo.jpg

 

Odpoledne s klaunem 2017

11. 12. 2017

Již podruhé zavítal do školní družiny klaun Ferdinand se svojí asistentkou a malým překvapením. Předvedli nám pár žonglovacích cviků, několik kouzel, jízdu na jednokolce a točení s lasem. Někteří z nás mohli při kouzlení asistovat, jiní si zkusili např. točení obručí. Na závěr přivedl pan klaun i malé překvapení - štěňátko, které předvedlo co se již naučilo. Odpoledne nám všem příjemně uteklo a domů jsme si odnášeli spoustu zážitků.

Hana Suková

 

Tvořím, tvoříš, tvoříme... 2017

11. 12. 2017

Léto a prázdniny jsou již dávno pryč a před námi je další skvělý čas, na který se všichni těšíme. Jsou to Vánoce. Čekání jsme si ve školní družině krátili zejména různým tvořením. Nejprve podzimním, pak zimním a nyní vánočním.

Hana Suková

img_20171017_090234.jpg

 

Tvoření ve školní družině

20. 11. 2017

Tvoření ve školní družině.
Letošní první společnou akci připravili pro děti opět manželé Chumovi z Písku. Spolupráce s nimi je vždy zábavná, tvořivá, zajímavá a barevná. Nejinak tomu bylo i letos. Malovali jsme na magnetické bločky s tužkou. Každý výtvor je originál, který udělal radost nejen dětem ale i jejich rodičům či přátelům.

Hana Suková

img_20171116_140101.jpg