Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní družina

Příspěvky

Pojďte s námi za písničkou...

8. 6. 2017

Putování za písničkou po moři i po souši se ve středu 7.června zúčastnila celá školní družina. Společně jsme se vypravili do kulturního domu. Zde na nás čekaly dvě šikovné zpěvačky s kytarou z agentury DOREMI a hned se začalo zpívat a málem i tancovat. Když jsem já sloužil.. Tři citronky.. Okoř… Námořníček.. Knedlíky a další. Holku modrookou jsme si zapívali v mnoha písmenkových obměnách. Někteří z nás byli pozváni i na jeviště, dostali hudební nástroje a utvořili kapelu, která doprovázela písničku Jožin z bažin. Veselé odpoledne jsem zakončili písničkou Není nutno.. (fotografie)

Hana Suková

 

Letní příměstský tábor 2017

4. 5. 2017

tabor-2017-plakat.jpg

 

Čarodějnický víceboj 2017

2. 5. 2017

c.jpgČarodějnický víceboj.
Tak jako v loňském roce na nás na konec dubna v družině čekaly čarodějnické úkoly – házení koštětem, tvoření čarodějnic z papíru, čarodějné počítání, pavoučí závody, učili jsme se kouzelné zaklínadlo, pomáhali vařit čarodějnici lektvar a hádali čarodějnické hádanky. Tentokrát se účastnilo pouze třetí oddělení. Nejvíc se nám líbilo házení koštětem. I když jsme se všichni naučili kouzelné zaklínadlo, sluníčko se vyčarovat nepovedlo. Nejlepší „čarodějnicí“ byla Zuzka Bužková z první třídy a Nela Halašková ze třetí třídy. Odměnu spolu s diplomem si nakonec za snažení odnesli všichni. (test) (fotografie)

Ema Dušáková, Tomáš Lomský

 

Práce ve školní družině, 2016 - 2017

19. 4. 2017

V DRUŽINĚ..
Jaro, léto, podzim, zima
V družině je vždycky prima.
deti.pngStříháme a lepíme,
stále něco tvoříme.
Zde je vzorek maličký,
jak máme šikovné ručičky.
Též chodíme sportovat,
na zahradu hry si hrát.

Hana Suková

 

Výroba šperků v družině

10. 4. 2017

Čtvrteční odpoledne ve školní družině patřilo výrobě šperků. Manželé Chumovi z Písku si pro nás tentokrát připravili malování přívěšků a náušnic. Každý si vybral jeden set a pak už se malovalo. Byla to práce titěrná, ale krásná. A tak se pod rukama vybarvovali motýlci, delfíni, želvičky, rybičky či mořský koník nebo oválek. Na závěr jsme šperky dozdobili zlatou a stříbrnou konturou. Po zaschnutí jsme náušnice i přívěšek se šňůrkou zabalili.. a už přemýšlíme, komu je darujeme… (fotografie)

Hana Suková

sdc16390.jpg

 

Bublinkový den ve školní družině

14. 12. 2016

Bublinkový den ve školní družině.
1111.jpgStředa 14. prosince 2016 byla v družině ve znamení bublinek. V tělocvičně nás čekal bublinkový den, který připravilo Duo Jaking… tedy Jakub a Ingrid. Jako první vystoupil Jakub se svými kouzelnickými triky. Jeden nás dokonce naučil. A pak už se pustila do vytváření bublinek Ingrid. Po tělocvičně poletovaly bublinky malé i velké, bílé i průhledné. Po skončení jejího vystoupení jsme se podle oddělení rozdělili do čtyř skupin a společně jsme obcházeli stanoviště v tělocvičně. Na prvním jsme malovali obrázek, na druhém vytvořil Jakub každému z nás zvířátko z balonku, na třetím jsme si všichni mohli zkusit dělat bublinky a na posledním nás Ingrid oblékla do obří bubliny a vyfotila. Domů jsme si kromě pěkných zážitků odnesli fotku v bublině, zvířátko z balonku a bublifuk. (fotografie)

Hana Suková

 

školné ŠD

31. 8. 2016

číslo účtu: 030031 - 566578389/0800
Variabilní symbol vám sdělí vedoucí vychovatelka p. Suková - tel.: 387 997 581 
nebo ekonomka p. Chudá - tel.: 387 997 580
Školné činí 50,- Kč na měsíc - možno uhradit i jednorázově.
Nelze platit hotově.

 

Příměstský tábor - 2016

19. 7. 2016

První dva červencové týdny uspořádala školní družina příměstský tábor. Dopoledne jsme se věnovali různým pracovním činnostem – vyráběli jsme tužkovníky z překližky, zvířátka z květináčů, králíčka z vlny, ušili jsme si mini zvířátkový polštářek, setrojili veverku či letadlo, vyráběli sádrové magnety. Odpoledne jsme sportovali, byli na vycházce a hráli různé soutěže jako třeba Rozstříhaná zpráva, Sbírání obálek, Logik, Skládání slov... Víčkovou olympiádu, Družinovou olympiádu, Pohádkové soutěžení. Zápasili jsme o titul nejlepšího Skokana tábora. Síly jsme změřili v Netradiční olympiádě. Nejlepší vždy obdrželi diplom a malou odměnu. Jedno odpoledne nám opět pan Londák přinesl ukázat modely helikoptér a s letadly jsme si mohli zalétat na simulátoru. Slibované malování na obličej se bohužel nekonalo z důvodu onemocnění paní Škrdlové. Nejvíc se nám líbil celodenní výlet na Hlubokou nad Vltavou, kde jsme navštívili Pohádkové podzemí a ZOO Ohrada. Cestou domů se někteří z nás poprvé svezli vláčkem. (fotografie)

Hana Suková

img_20160701_091731.jpg

 

Svátek matek

9. 5. 2016

img_20160505_151809.jpgPRO MAMINKY K SVÁTKU.
Ve školní družině jsme k letošnímu svátku maminek vyráběli perníková srdíčka, zdobená marcipánem. Jak se nám to podařilo už všechny maminky doma ví. Jistě dostaly srdíčko i s přáníčkem a poděkováním za to, co pro nás všechny dělají. A ti ostatní se mohou podívat ve fotogalerii.

Hana Suková

 

Čarodějnický týden

3. 5. 2016

car.pngČarodějnický týden.
Poslední dubnový týden jsme ve školní družině trávili plněním úkolů v rámci čarodějnického víceboje.
Čekalo nás hledání rozdílů na čarodějnickém obrázku či hledání slov ve strašidelné osmisměrce. Pomáhali jsme čarodějnici vařit kouzelný lektvar. Svou zručnost jsme předvedli prohazováním míčku pavučinou. Nejoblíbenější disciplínou se stal slalom na koštěti mezi kuželkami. Za své snažení jsme všichni dostali sladkou odměnu a ti nejlepší z každé třídy i Certifikát čarodějnické akademie. (fotografie)

Hana Suková