Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj o pohár starosty města Týn nad Vltavou, 2018

28. 6. 2018

Mladší žáci: Tým mladších žáků tvořilo 8 hráčů (5. B, 6. B, 7. A, 7. B). V této kategorii naše škola disponuje silným ročníkem 2004, 2005 a celá řada kvalitních florbalistů, kvůli hráčskému omezení musela zůstat doma (ve škole). V prvním zápase jsme se utkali proti týmu z Malé Strany, který patřil rovněž k favoritům. Během patnácti minutového zápasu se přesouvala hra ze strany na stranu. Tři minuty před koncem přišla chyba ve středovém kruhu, kterou soupeř nemilosrdně potrestal. Náš tým vrhnul všechny síly do útoku a minutu před koncem byl po nádherné střele žáka 6. B, jehož střele skončila v síti (tvz. „angličákem“) patřičně odměněn. Zápas skončil poměrem 1:1. V dalším utkání nastoupil tým proti ZŠ z Dřítně. Po přeskupení obranné dvojice jsme do zápasu nastupovali více ofenzivně naladěni. Kluci zpřesnili, zrychlili hru a odměnou jim bylo vítězství 4:0. Do posledního zápasu jsme nastupovali s vědomím, že pouze vítězství nad týmem dívek ze ZŠ Malá Strana, který hraje dorosteneckou ligu a tradičně se účastní i finálových bojů v republikovém měřítku (proto byly zařazeni do kategorie žáků) nám zaručí prvenství. Kluci vlítli do zápasu jako uragán a během prvních pěti minut vsítili dva góly. Třetí gól přišel o dvě minuty později, a když brankář (7. B) předvedl tři minuty před koncem krásný zákrok, bylo jasné, že výhru už nám nic nesebere. Družstvo vedle fyzické kondice, předvedlo i krásný kombinační florbal a právem porazilo holky 3:0. Tento skalp ligových hráček nám zajistil prvenství na turnaji.

Starší žáci: Kategorie starších žáků se stejně jako v předešlé soutěži zúčastnily čtyři týmy. Do prvního utkání jsme nastoupili proti ZŠ Malá Strana. Tato škola pořádá pro své žáky pravidelné florbalové tréninky a v tomto sportu stejně jako naše škola patří ke špičce okresu. S ohledem na tyto okolnosti se čekal vyrovnaný zápas. Předpoklady se naplnily. Hrál se opatrný defenzivně laděný florbal. V páté minutě utkání se na středu hřiště uvolnil žák 9. třídy a jeho střela skončila v síti. Po gólu se hra více otevřela a pramenily z toho i chyby. Ta největší přišla v 9. minutě, kdy se soupeř dostal do sólového úniku a našemu obránci nezbylo nic jiného než soupeře faulovat. Proti našemu týmu bylo nařízeno trestné střílení. Zkušený brankář ze 7. B k údivu všech (zejména pana učitele, který dostal málem na střídačce infarkt) chytal nájezdy ve stoje. Naštěstí tygřím skokem celou situaci zachránil. Skóre zápasu zůstalo nezměněno. Tři minuty před koncem z nenápadné střely vsítil náš druhý gól žák 8. třídy. Konečný stav byl 2:0 pro Ševětín. Do druhého utkání jsme nastoupili proti papírově slabšímu soupeři ze ZŠ Chrášťany. Jak již to ve sportu a všeobecně bývá, zápasové prognózy jsou pouze prognózy. Náš tým v tomto utkání nemohl zacílit soupeřovu branku a pálil šanci za šancí. Soupeř hrozil především z rychlých protiútoků. Snaha se nám nedala upřít a po zásluze jsme byli odměněni. Soupeře jsme v tomto utkání přestříleli (přibližně 20:2), ale zápas skončil pouze 1:0. Do posledního utkání jsme nastoupili proti dosud neporaženému týmu ze ZŠ Dříteň, který jsme díky menšímu počtu vstřelených branek museli porazit. Tento zápas byl ozdobou celé sportovní akce. Neuvěřitelná atmosféra strhla všechny aktéry k výkonu na hranici vlastních sil. Vedle hlasitého povzbuzování učitele a jeho asistentů vytvořili především naši mladší žáci výbornou zápasovou kulisu. Hned v druhé minutě vstřelil žák 8. třídy úvodní branku, která jak se později ukázala, byla rozhodující. V nervy napjaté koncovce jsme vydřeli vítězství 1:0 a stali se vítězi celého turnaje starších žáků. Pár slov na závěr. Turnaj byl z mého pohledu nejpovedenější sportovní akcí celého školního roku 2017/18. Při vyhlášení naše škola obdržela dva krásné poháry pro vítěze a učitel ševětínského týmu obdržel od ředitele školy Malá Strana „řád zelené píšťalky“. Sportu zdar.