Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní akce

Příspěvky

Mikulášská nadílka 2017

5. 12. 2017

Naši školu dnes navštívili Mikuláš, čerti a andělé. Navštívili a obdarovali žáky prvních, druhých, třetích, čtvrtých a pátých tříd. Do ostatních tříd se také podívali. Mikuláš měl u sebe "černou listinu zlobivců". Všechny děti odříkaly básničku nebo zazpívaly nějakou písničku. Za odměnu dostaly sladkosti. Podívejte se na fotografie v naší fotogalerii.

žáci 5.A

img_5951.jpg

 

Planetárium Č. Budějovice, 5.A a 5.B

1. 12. 2017

Ve středu 29.11.2017 jela naše třída 5.A společně s 5.B do planetária v Českých Budějovicích. Na noční obloze nám paní průvodkyně ukazovala různá souhvězdí. Polárku, Mléčnou dráhu, Velkou medvědici a nechyběl ani Malý a Velký vůz. Ke každému souhvězdí nám pak vyprávěla příběhy. Souhvězdí milionů hvězd starým Římanům připomínalo rozlité mléko. Tak dostala Mléčná dráha svůj název. Potom jsme se přesunuli do jiného sálu, kde jsme si promítali a povídali o planetách. Merkur je nejblíže ke Slunci, Venuše je velká jako naše Země, Jupiter je největší planetou Sluneční soustavy a mnohem více. Nejvíce se mi líbilo vyprávění o malých planetkách, kde mě zaujal název planetky Makemake. Potom nás paní učitelky vzaly na vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II.. Koupili jsme si různé suvenýry, ale nejvíce žádaný byl trdelník.

Katrin Partlová, žákyně 5. A

plan.jpg

 

Vánoční video třídy 5.B, 2017

30. 11. 2017

Jak probíhají Vánoce v Česku, asi všichni dobře víte. Každá rodina má svoje zvyky, tradice, na které se každý rok určitě těšíte. O tom, jaké jsou Vánoce podle Natálie Pokorné z 5.B, se můžete podívat na její kouzelné video.

Mgr. Lenka Kovaříková

 

1.A a 1.B v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích

28. 11. 2017

Dne 23.11.2017 se první třídy vypravily  na jejich první exkurzi do Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Už pro některé byla jízda autobusem velkým zážitkem. V muzeu se děti seznámily se včelím životem, čím jsou pro nás včely užitečné a jiné zajímavosti. Hezké bylo, že si žáci odnesli zápich, který si vyrobili ze včelího vosku. Všem se tato exkurze moc líbila. (fotografie)

Mgr. Eva Šachlová

 

4.A na návštěvě v mateřské škole

8. 11. 2017

Dne 3.11.2017 naše třída navštívila mateřskou školu v Ševětíně. Přinesli jsme s sebou spoustu pohádek, příběhů a také básniček, které děti ze 4.A přednesli dětem ve školce. Malým dětem říkadla, velkým krásné pohádky, které byly třeba o zvířátkách. Po přednesu jsme si s dětmi mohli pohrát a vrátit se tak do školkových let a to nás moc bavilo. Děti z mateřské školky nám za odměnu vyrobily nádherné záložky a sladkou odměnu. Už se na další návštěvu do školky opět těšíme. (fotografie)

Bc. Marcela Benešová

dsc_0817.jpg

 

Žáci 4.B navštívili knihovu

5. 11. 2017

Dne 2.11. 2017 navštívila třída 4.B se svou třídní učitelkou Ludvikou Stoklasovou knihovnu v Ševětíně. Po příchodu do prostor knihovny nás paní knihovnice Hieková seznámila s provozním řádem knihovny a podmínkami pro půjčování knih. Ve třídě je několik dětí, které již pravidelně navštěvují knihovnu. Některé další děti si odnesly přihlášku k získání průkazu čtenáře. Děti se paní knihovnici pochlubily, jak umějí číst tím, že jedno po druhém nahlas přečetly několik řádků z knihy. Dále si děti i paní učitelka se zájmem prohlédly expozici historie Blaťáckého souboru Ševětín. Paní knihovnice zajímavě vyprávěla o historii Ševětína i souboru. Návštěvu knihovny děti zakončily čtením zapůjčených knih, někteří kluci si půjčili šachy. Na závěr si paní učitelka s paní Hiekovou domluvily další setkání v knihovně v adventním čase.

Mgr. Ludvika Stoklasová

 

exkurze: Linec 24.10. 2017

25. 10. 2017

19-vstup-do-infocentra.jpg24.10. 2017 jsme se vydali na exkurzi do rakouského Lince. Cestou jsme udělali půlhodinovou přestávku, abychom si odpočinuli po delším sezení v autobuse. Zaujaly nás samoobslužné boxy. Největší úspěch měla pizza, kterou automat i ohřál. Potom jsme nasedli do autobusu. Do Lince zbývalo už jen pár kilometrů. Přijeli jsme před rozsáhlý areál železáren, koncern voestalpine Stahlwelt. Zaujala nás hned vstupní hala informačního centra. Nad našimi hlavami visely blýskavé koule, které připomínaly ocel. Materiál byl však plast, který je lehký. Počet koulí se nedal spočítat, ale je jich prý osmdesát. Poté jsme byli rozděleni do 3 skupin a ujali se nás průvodci. Ve skupině starších žáků se zhostil role překladatele z anglického jazyka žák 9. třídy Jindřich Jirsa. Svým vystupováním a výborným překladem si získal obdiv i u rakouských průvodců. Další etapou prohlídky byla cesta firemním autobusem po areálu železáren. Zastavili jsme u vysoké pece, po 88 schodech jsme vystoupili na její vrchol, kde jsme na obrazovkách sledovali, co se děje uvnitř pece, odkud vytéká surové železo. Současně bylo vidět i do provozní haly, kde probíhal běžný pracovní den. Potom jsme přejeli do Muzea budoucnosti Ars Electronica Center. Prošli jsme několik laboratoří, nakonec nám promítli 3D film, ve kterém jsme navštívili starověký Řím i vzdálený vesmír. (fotografie)

Mgr. Hana Faloutová a Mgr. Daniela Klímová

 

Návštěva městské knihovny v Ševětíně

23. 10. 2017

Dne 19.10.2017 třída 4.A navštívila místní knihovnu, kde nás přivítala milá paní knihovnice Ilona Hieková, která nás provedla, poučila o chování v knihovnách a seznámila s velkou nabídkou knih, nejen pro děti. Pak jsme již brouzdali po regálech a vybírali si knihy, které nás nejen na první pohled zaujaly, ale také již dopředu zajímaly. Někteří listovali v encyklopediích, zeměpisných knížkách a našly se i děti, které rády listovaly v pohádkách a knížkách se zábavnou tematikou. Vojta, který se věnuje sportu, si hned i nějaké o fotbale půjčil, a jelikož je stálý návštěvník knihovny, tak má již průkazku zavedenou. Většině dětí se taková možnost zalíbila, vzala si přihlášku a nejen my, ale i paní knihovnice věří, že děti budou knihovnu navštěvovat a to nejen v rámci výuky. (fotografie)

Bc. Marcela Benešová

Žákyně Ema Dušáková: "Mě se moc líbilo, že jsem si mohla vypůjčit svou oblíbenou knihu a přečíst si jí."

dsc_0781.jpg

 

Poznáváme lesní zvířátka, Cassiopeia, 1.A a 1.B, 2017

20. 10. 2017

Dne 19. října se žáci společně s liškou vydali do hlubokého lesa, kde se pomocí audionahrávek a jednoduchých hádanek seznámili s některými lesními zvířátky, jejich potravou, stopami a pelíšky. Celý program byl obohacen o pohybové a smyslové aktivity. Na závěr programu si žáci s pomocí razítek zvířecích stop vytvořili mapu vlastního příběhu o potravinových vztazích. Naučili se také píseň o veverce doprovázenou tancem.
Průvodcem povídání byla lištička Terka, která se v lese ztratila své mamince. Měla velký hlad a tak se společně s dětmi vydala hledat potravu. Navštívily paní sovu, veverku a divoké prase. Nic z toho, co jedla tato zvířátka lišce nechutnalo. Nakonec se Terka setkala s maminkou a ta ji naučila lovit. Děti pomáhaly zvířátkům se sběrem potravy, zazpívaly si, zatancovaly, poznávaly zvířata podle stop.
Dětem se program velice líbil. (fotografie)

Mgr. Eva Šachlová a Mgr. Jana Wohlschlägerová

22662472_2046272282311133_2039791731_o.jpg

 

Návštěva cizinců v Zš Ševětín

2. 10. 2017

Začátkem září přivítala naše škola zahraniční studenty zapojené do mezinárodního projektu EDISON. Šestice mladých lidí z Turecka, Jordánska, Číny, Ázerbájdžánu, Kyrgyzstánu a Gruzie strávila na naší škole celý týden. Stážisté se postupně vystřídali ve všech třídách a prostřednictvím prezentací se snažili přiblížit našim žákům atmosféru svých domovských zemí. Děti se mohly aktivně zapojit nejen formou diskuse, při které si otestovaly své znalosti angličtiny, ale vyzkoušely si i praktické ukázky her a tanců spojených se zvyky a tradicemi. Velký dík patří vybraným žákům 9. třídy, kteří celý týden pomáhali se zajištěním akce. (fotografie)

Mgr. Ivona Hercegová

cizinci.jpgNa začátku návštěvy jsem měl hodně pochyb o tom, zda tohle má smysl a zda se vůbec povede vše zorganizovat. Každý den po dvou vyučujících hodinách jsme měli člověka ze země, kterou prezentoval. Měli jsme se s ním dorozumět anglicky. Z pohledu angličtiny jsem postupně víc a víc rozuměl.
Nejvíce se mi líbilo vystoupení slečny z Gruzie. Celkově se mi líbila celá její země a myslím si, že to, co nám o její zemi prezentovala jen tak nezapomenu a velice rád se tam někdy podívám.
Tato návštěva mě hodně překvapila a hodně bavila. Bohužel s jakou radostí člověk přicházel na další hodiny, tím s horší náladou odcházel. Tito lidé sice nemluvili o problémech ve své zemi, ale i já vím, že ve většině těchto zemí jsou. Člověk se zabývá různými problémy, které jdou racionálně vyřešit, a přesto je nevyřešíme, ale když se člověk zamyslí nad tím, jaké problémy musí řešit lidé z těchto zemí...
Jsem rád, že naše škola nám umožnila se nad sebou zamyslet a zjistit, jak je to v jiných zemích.

Ondřej Jedlička, žák 7.A

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

následující »