Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní akce

Příspěvky

Poznáváme lesní zvířátka, Cassiopeia, 1.A a 1.B, 2017

20. 10. 2017

Dne 19. října se žáci společně s liškou vydali do hlubokého lesa, kde se pomocí audionahrávek a jednoduchých hádanek seznámili s některými lesními zvířátky, jejich potravou, stopami a pelíšky. Celý program byl obohacen o pohybové a smyslové aktivity. Na závěr programu si žáci s pomocí razítek zvířecích stop vytvořili mapu vlastního příběhu o potravinových vztazích. Naučili se také píseň o veverce doprovázenou tancem. Dětem se program velice líbil. (fotografie)

Mgr. Eva Šachlová

22662472_2046272282311133_2039791731_o.jpg

 

Návštěva cizinců v Zš Ševětín

2. 10. 2017

Začátkem září přivítala naše škola zahraniční studenty zapojené do mezinárodního projektu EDISON. Šestice mladých lidí z Turecka, Jordánska, Číny, Ázerbájdžánu, Kyrgyzstánu a Gruzie strávila na naší škole celý týden. Stážisté se postupně vystřídali ve všech třídách a prostřednictvím prezentací se snažili přiblížit našim žákům atmosféru svých domovských zemí. Děti se mohly aktivně zapojit nejen formou diskuse, při které si otestovaly své znalosti angličtiny, ale vyzkoušely si i praktické ukázky her a tanců spojených se zvyky a tradicemi. Velký dík patří vybraným žákům 9. třídy, kteří celý týden pomáhali se zajištěním akce. (fotografie)

Mgr. Ivona Hercegová

cizinci.jpgNa začátku návštěvy jsem měl hodně pochyb o tom, zda tohle má smysl a zda se vůbec povede vše zorganizovat. Každý den po dvou vyučujících hodinách jsme měli člověka ze země, kterou prezentoval. Měli jsme se s ním dorozumět anglicky. Z pohledu angličtiny jsem postupně víc a víc rozuměl.
Nejvíce se mi líbilo vystoupení slečny z Gruzie. Celkově se mi líbila celá její země a myslím si, že to, co nám o její zemi prezentovala jen tak nezapomenu a velice rád se tam někdy podívám.
Tato návštěva mě hodně překvapila a hodně bavila. Bohužel s jakou radostí člověk přicházel na další hodiny, tím s horší náladou odcházel. Tito lidé sice nemluvili o problémech ve své zemi, ale i já vím, že ve většině těchto zemí jsou. Člověk se zabývá různými problémy, které jdou racionálně vyřešit, a přesto je nevyřešíme, ale když se člověk zamyslí nad tím, jaké problémy musí řešit lidé z těchto zemí...
Jsem rád, že naše škola nám umožnila se nad sebou zamyslet a zjistit, jak je to v jiných zemích.

Ondřej Jedlička, žák 7.A

 

Žížaly - výukový pořad - 3.A a 3.B

27. 9. 2017

Dne 26. září 2017 se třídy 3.A a 3.B seznámily s programem Žížaly. Poznaly stavbu těla, život a užitečnost žížal. Zkusily si měřit žížaly, sestavovat puzzle a počítat slovní příklady se žížalami. Dětem se pořad líbil a těší se na další. (Fotografie)
dětské práce

Mgr. Helena Kubová, Mgr. Dana Vojtová

 

Florbalový turnaj se stážisty z projektu Edison

12. 9. 2017

Dne 12.9.2017 se na počest studentů z projektu Edison uspořádal florbalový turnaj, který se nesl v duchu dobrých vztahů Česka s jinými zeměmi.
Účastnilo se všech šest zahraničních stážistů ze zemí: Ázerbájdžán, Jordánsko, Gruzie, Turecko, Čína a Kyrgyzstán.
Každý tým se skládal z žáků školy a jednoho studenta z příslušné země.
Výsledky dopadly takto:
1. místo: Gruzie
2. místo: Jordánsko
3. místo: Ázerbajdžán
A dále následovaly Čína, Turecko, Kyrgyzstán a Česko.
Hráči dostali ceny v podobě drobných sladkostí. První tři týmy získaly medaile z fidorek.
Všichni si to užili. Jak hráči, tak i fanoušci.
Děkujeme všem za účast. (Fotografie - nejen z turnaje, ale i celého projektu. Postupně budou doplňovány.)

napsali žáci 9.tř.: Jan Faflík a Vojtěch Klenka

 

Projekt EDISON 2017

7. 9. 2017

zastita-msmt.jpgVe dnech 11. - 15. září 2017 se na naší škole uskuteční projekt EDISON, který je pod záštitou MŠMT a je organizován organizací AIESEC.
Tento projekt má napomoci spojit mladé lidi odlišných kultur a národností za účelem seznámení se se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích světa. Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Projekt bude probíhat tak, že na školu přijede 6 zahraničních stážistů z různých zemí světa, kteří jeden týden působí ve výuce. Praktikanti jsou zodpovědní a vysokoškolsky vzdělaní lidé. Tito stážisté nejen že anglicky prezentují ve třídách svou zemi (základní informace, zajímavosti, sociální, ekonomická, politická a kulturní situace...), ale také vedou diskuse se studenty na různá zajímavá témata a hrají hry. Náplň v jednotlivých hodinách je přizpůsobena věku žáků.

JSch

 

Školní akademie - 2017

30. 6. 2017

Školní akademie má na naší škole dlouholetou tradici. Zájem veřejnosti je veliký. Velmi si toho vážíme. Děti se učí vystupovat a prezentovat to, co se naučily. Každoročně mohou diváci zhlédnout vystoupení jednotlivých tříd a rozloučení s našimi deváťáky.
Letošní akademii skvěle moderovali Josef Syrovátka a Petr Šíma. Ostatní deváťáci měli taneční čísla mezi jednotlivými vystoupeními. Originálním způsobem se tímto rozloučili se školou.
Přejeme jim hodně štěstí a mnoho úspěchů v dalším studiu. (fotografie)

JSch

 

školní výlet - ZOO Praha, 4.A a 4.B

29. 6. 2017

Dne 12.6.2017 se třídy 4.A a 4.B vydaly na školní výlet do ráje zvířat a to do Prahy do Zoo. Výlet se vydařil, všichni jsme byli spokojeni a odnesli jsme si spousta zážitků. (fotografie)

Mgr. Lenka Kovaříková

Natálie Pokorná: "V ZOO jsme viděli spoustu zvířat. Například: žirafy, zebry a surikaty. Nejkrásnější byli tygři."
Jan Myler: "V ZOO se mi líbili tučňáci. Byla o nich hezká přednáška. A ke konci jsme šli na velký prolézací hrad."

 

Školní výlet 6.A a 6.B, 2017

22. 6. 2017

Dne 20.6.2017 jsme jeli na školní výlet do Č. Krumlova. Na otáčivém hledišti jsme zhlédli divadelní představení PTÁK OHNIVÁK A LIŠÁK ZORRO. Pak jsme se šli podívat na náměstí. Bylo zde hodně turistů. Podívali jsme se do zrcadlového bludiště a do muzea voskových figurín. Někteří z nás navštívili muzeum tortury.
Koupili jsme si ledovou tříšť a domácí limonádu a jeli domů. (fotografie)

Elena Georgieva, Jaroslava Kaiferová, Aneta Malechová a Klára Trmatová, žákyně 6.A

v.jpg

 

Školní výlet 7.tř., 2017

22. 6. 2017

Dne 19. 6. byli žáci 7. třídy na výletě v Českých Budějovicích.
Dopravili jsme se vlakem ze Ševětína. Procházkou přes město jsme došli na „Sokolák“, kde děti posvačily a zahrály si jejich oblíbené frisbee. V závěru siesty si ještě Sebastian Král zahrál na rybáře, když podběrákem lovil frisbee ze slepého ramena. Před desátou hodinou jsme dorazili na místo. Naším cílem bylo laser game a úniková hra. Žáci se rozdělili do týmů a začal nelítostný souboj ve dvou skupinách. Bylo vidět, že obě aktivity žáky pobavily a byli nadšení. V turnaji laser game nakonec vyhrál tým dívek ve složení: Šejdová, Halašková a Urbanová. Cestou zpět na vlak děti poobědvaly v jejich oblíbených „vývařovnách“.
Děkuji paní učitelce Mikeskové za doprovod a dětem za vzorné chování, moc jsem si to s nimi užil. (fotografie)

Mgr. Pavel Tůma

img_5993.jpg

 

Florbalový turnaj 21.6.2017

22. 6. 2017

Dne 21. 6. se naši žáci zúčastnili florbalového turnaje v Týně nad Vltavou. Na turnaj se vydali mladší i starší chlapci. Mladší žáci po přesvědčivých výkonech vyhráli skupiny mladších žáků a o celkové vítězství se utkali s družstvem dívek. Ty jasně přehráli a mohli slavit celkové vítězství v turnaji. Starší chlapci hráli turnaj systémem „každý s každým“. Odehráli celkově čtyři utkání. V prvním utkání proti Chrášťanům jsme inkasovali první gól, soupeř zalezl do obrany a zablokoval prostor před bránou. Přes spoustu šancí se stále nedařilo vstřelit kýžený gól, dvě minuty před koncem už jsem uvažoval, že odvolám nezaměstnaného Petříka z brány a zkusíme power-play, ale chlapci tam míček dotlačili a utkání skončilo 1:1. V dalších třech utkáních už se nám podařilo zvítězit a z turnaje si odvážíme dvě první místa.
Chtěl bych vyzdvihnout výkon Davida Petříka, který se nabídl, že odchytá zápasy za mladší i za starší, protože druhý golman byl nemocný. Celkově byla vidět chuť po vítězství a bojovnost do poslední chvíle. Všem děkuji za předvedené výkony. (fotografie)
Starší: Petřík, Kyrian, Hegr, Dvořák, Chovanec, Janda, Syrovátka J., Stoklasa, Jirsa a Králíček
Mladší: Petřík, Beznoska, Němec, Kuneš, Březina, Hajný, Sládek a Nguyen

Mgr. Pavel Tůma

img_6051.jpg

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »