Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní akce

Příspěvky

Školní akademie - 2017

30. 6. 2017

Školní akademie má na naší škole dlouholetou tradici. Zájem veřejnosti je veliký. Velmi si toho vážíme. Děti se učí vystupovat a prezentovat to, co se naučily. Každoročně mohou diváci zhlédnout vystoupení jednotlivých tříd a rozloučení s našimi deváťáky.
Letošní akademii skvěle moderovali Josef Syrovátka a Petr Šíma. Ostatní deváťáci měli taneční čísla mezi jednotlivými vystoupeními. Originálním způsobem se tímto rozloučili se školou.
Přejeme jim hodně štěstí a mnoho úspěchů v dalším studiu. (fotografie)

JSch

 

školní výlet - ZOO Praha, 4.A a 4.B

29. 6. 2017

Dne 12.6.2017 se třídy 4.A a 4.B vydaly na školní výlet do ráje zvířat a to do Prahy do Zoo. Výlet se vydařil, všichni jsme byli spokojeni a odnesli jsme si spousta zážitků. (fotografie)

Mgr. Lenka Kovaříková

Natálie Pokorná: "V ZOO jsme viděli spoustu zvířat. Například: žirafy, zebry a surikaty. Nejkrásnější byli tygři."
Jan Myler: "V ZOO se mi líbili tučňáci. Byla o nich hezká přednáška. A ke konci jsme šli na velký prolézací hrad."

 

Školní výlet 6.A a 6.B, 2017

22. 6. 2017

Dne 20.6.2017 jsme jeli na školní výlet do Č. Krumlova. Na otáčivém hledišti jsme zhlédli divadelní představení PTÁK OHNIVÁK A LIŠÁK ZORRO. Pak jsme se šli podívat na náměstí. Bylo zde hodně turistů. Podívali jsme se do zrcadlového bludiště a do muzea voskových figurín. Někteří z nás navštívili muzeum tortury.
Koupili jsme si ledovou tříšť a domácí limonádu a jeli domů. (fotografie)

Elena Georgieva, Jaroslava Kaiferová, Aneta Malechová a Klára Trmatová, žákyně 6.A

v.jpg

 

Školní výlet 7.tř., 2017

22. 6. 2017

Dne 19. 6. byli žáci 7. třídy na výletě v Českých Budějovicích.
Dopravili jsme se vlakem ze Ševětína. Procházkou přes město jsme došli na „Sokolák“, kde děti posvačily a zahrály si jejich oblíbené frisbee. V závěru siesty si ještě Sebastian Král zahrál na rybáře, když podběrákem lovil frisbee ze slepého ramena. Před desátou hodinou jsme dorazili na místo. Naším cílem bylo laser game a úniková hra. Žáci se rozdělili do týmů a začal nelítostný souboj ve dvou skupinách. Bylo vidět, že obě aktivity žáky pobavily a byli nadšení. V turnaji laser game nakonec vyhrál tým dívek ve složení: Šejdová, Halašková a Urbanová. Cestou zpět na vlak děti poobědvaly v jejich oblíbených „vývařovnách“.
Děkuji paní učitelce Mikeskové za doprovod a dětem za vzorné chování, moc jsem si to s nimi užil. (fotografie)

Mgr. Pavel Tůma

img_5993.jpg

 

Florbalový turnaj 21.6.2017

22. 6. 2017

Dne 21. 6. se naši žáci zúčastnili florbalového turnaje v Týně nad Vltavou. Na turnaj se vydali mladší i starší chlapci. Mladší žáci po přesvědčivých výkonech vyhráli skupiny mladších žáků a o celkové vítězství se utkali s družstvem dívek. Ty jasně přehráli a mohli slavit celkové vítězství v turnaji. Starší chlapci hráli turnaj systémem „každý s každým“. Odehráli celkově čtyři utkání. V prvním utkání proti Chrášťanům jsme inkasovali první gól, soupeř zalezl do obrany a zablokoval prostor před bránou. Přes spoustu šancí se stále nedařilo vstřelit kýžený gól, dvě minuty před koncem už jsem uvažoval, že odvolám nezaměstnaného Petříka z brány a zkusíme power-play, ale chlapci tam míček dotlačili a utkání skončilo 1:1. V dalších třech utkáních už se nám podařilo zvítězit a z turnaje si odvážíme dvě první místa.
Chtěl bych vyzdvihnout výkon Davida Petříka, který se nabídl, že odchytá zápasy za mladší i za starší, protože druhý golman byl nemocný. Celkově byla vidět chuť po vítězství a bojovnost do poslední chvíle. Všem děkuji za předvedené výkony. (fotografie)
Starší: Petřík, Kyrian, Hegr, Dvořák, Chovanec, Janda, Syrovátka J., Stoklasa, Jirsa a Králíček
Mladší: Petřík, Beznoska, Němec, Kuneš, Březina, Hajný, Sládek a Nguyen

Mgr. Pavel Tůma

img_6051.jpg

 

Školní akademie 2017

22. 6. 2017

Srdečně Vás zveme na ŠKOLNÍ AKADEMII,
která se bude konat dne 27. června 2017 (úterý)
v Kulturním domě Ševětín od 17:00 hodin.

 

Školní výlet 8. a 9.tř., 2017

16. 6. 2017

Dne 15.6.2017 jsme odjeli na náš poslední školní výlet. Cílem byl JumpPark v Praze. Jakmile jsme dorazili do JumpParku, museli jsme přes půl hodiny čekat, než přijdeme na řadu. Byli jsme objednaní na jedenáctou hodinu. Když odešla jiná škola, okamžitě jsme se rozběhli na všechny trampolíny. Hned u schodů byla jáma s kostkami molitanu. Na sousedních trampolínách se mohla hrát vybíjená. V první hale se také nacházely dva basketbalové koše. Když jsme přešli do druhé haly, viděli jsme několik trampolín vedle sebe. Po hodině skákání přijela jiná škola. Ten, kdo si zaplatil jen jednu hodinu, strávil zbytek času v baru. Po dvouhodinové návštěvě JumpParku jsme si prošli Prahu. Od hlavního nádraží jsme šli k Václavskému náměstí, odtud ke Staroměstskému náměstí. Dále jsme se prošli po Karlově mostě. Potom jsme se vraceli autobusem domů.
Byl to další krásný výlet. (fotografie)

Napsala: Nikola Partlová, žákyně 9.tř.

jp.png

 

Dobrodružství s technikou 2017

16. 6. 2017

robot.jpgDne 15. června 2017 jeli žáci pátých a šestých tříd do Č. Budějovic na "DOBRODRUŽSTVÍ S TECHNIKOU". Akci pořádala Jihočeská hospodářská komora společně s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů. Připraveny byly elektromobily, roboti, elektrické motokáry a nechyběty i pokusy, vědomostní kvízy a soutěže. (fotografie)

Pepa: "Líbil se mi velký kamion značky Volvo. Zajímavé bylo poznat výrobu střívek u párků."
Ondřej: "Z výstavy se mi nejvíc líbila 3D tiskárna, vystavené modely vojenských letadel a tanků."
Aneta: "Nejvíce se mi líbila fyzikální show, kde nám vysvětlovali různé věci o vesmíru. Také se mi líbily stánky z mnoha oborů, kde jsem se mohla zeptat na to, co mě zajímá."
Adéla: "Zajímala jsem se o pokusy. Například stánek s hrou zaměřenou na elektrickou vodivost."

-rdtzl1w.jpg

 

Školní výlet 2.A a 2.B, 2017

16. 6. 2017

Dne 13. června byli žáci druhých tříd na školním výletě. Podívali se do Chýnovské jeskyně a pak navštívili ZOO Tábor. (fotografie) (žákovské práce 2.A, žákovské práce 2.B)

Jáchym Bauer napsal: "V úterý 13. června jsme v 8 hodin jeli autobusem do Chýnovských jeskyní, kde se nás ujala paní průvodkyně. Sestupovali jsme také po Čertovech schodech až do podzemí, kde bylo asi osm stupňů. Viděli jsme také barevné mramorové stěny a vytvarované stěny a stropy vytvořené vodou a sochy přípomínající čerta, draka a čarodějnici. V Chýnovských jeskyních žije deset druhů netopýrů. Poté jsme jeli autobusem do ZOO Větrovy. Měli jsme dobrou průvodkyni, která nám komentovala zvířata. Například opice, lvy, pumy, prasata, surikaty, nosály, tygry, medvědy, vlky, klokany, pštrosy a také daňky a jeleny, které jsme dokonce nakrmili. Nakonec si někdo koupil suvenýry a potom jsme jeli autobusem zpátky do školy."
Tereza Šebková: "... Děkuji paní učitelko za krásný den!"
Karolína Kovářová: "... Výlet se mi moc líbil!"

Mgr. Dana Vojtová a Mgr. Helena Kubová

danek.jpg

 

Návštěva Budějovického Budvaru 2017

12. 6. 2017

img_20170608_112451.jpgPo krátké cestě autobusem jsme dorazili k Budějovickému Budvaru. Jakmile jsme vstoupili do budovy, začala se nám věnovat velmi příjemná průvodkyně, která nám řekla spoustu zajímavostí. Nejprve jsme si poslechli něco málo o historii a pak jsme vyrazili poznávat jednotlivé postupy výroby „zlatavého moku“. Poprvé jsme se zastavili u studny, která dodává vodu do pivovaru. Následně jsme se vydali k velkým měděným varnám, u kterých se zjišťovala chuť nedokončeného piva. Ve sklepě, kde se chladí hotové pivo, byly jen 2 °C. Někomu z nás to v sklepě vonělo a jiným zapáchalo. Odvážlivci ochutnali i jednotlivé druhy sladu. Prošli jsme spoustu místností, které byly velice zajímavé. V jedné z těchto místností byly i konečné fáze při výrobě piva – očištění lahví, následné plnění, balení,… Po celkové prohlídce Budvaru jsme šli čekat na autobus, který nás dovezl zpět do školy. (fotografie)

A. Křížová, N. Partlová, T. Stehlíková – žákyně 9. třídy

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

následující »