Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přijímací zkoušky na SŠ

Příspěvky

Státní přijímací zkoušky na střední školy 2017

6. 9. 2016

Státní přijímací zkoušky na střední školy 2017 - Státní přijímací zkoušky na střední školy online. Informace o státních přijímačkách i tipy na státní přijímací zkoušky přináší zdarma Nový Amos, který pomáhá žákům a studentům s přípravou na přijímací zkoušky. Český jazyk, matematika, a v budoucnu i další předměty u přijímacích zkoušek.

 

CERMAT 2016

5. 9. 2016

Přijímací řízení SŚ 2016 - Testy vychází ze standardů daných Rámcovými vzdělávacími programy, pro samotnou přípravu jsou tak vhodné učebnice či sbírky, které se na školách pro výuku využívají. Pro uchazeče je však zajisté důležité znát možné formy a typy úloh, aby měli představu, jak jsou úlohy formálně koncipovány. Proto lze nalézt na webových stránkách Centra ukázkové úlohy a ilustrační testy pro čtyřleté i víceleté obory vzdělání.

 

Zajímavé online testy na prázdniny

17. 6. 2015

Zajímavé online testy na prázdniny

Chtěli bychom vás upozornit na portál TestyTesty.
Na portále TestyTesty je řada zajímavých psychologických testů vhodných k vyplnění o prázdninách. Výsledky se dozvíte okamžitě. I v létě vás může zajímat odpověď na otázky Jak své silné stránky využiji na 100% nebo Studuji očima nebo ušima? Při zamýšlení nad tím, na jakou školu se po prázdninách přihlásit, pomůže Test pro výběr povolání. Také různé Testy IQ. Více užitečných testů na: www.TestyTesty.cz

Pro Vaší informaci: jedná se o psychologické testy zpracované českými odborníky na tuto tématiku a vytvořené pro děti uživatelsky příjemnou a zábavnou formou. Tedy vhodné pro seberozvoj dítěte i o prázdninách. Část testů pro žáky se totiž netýká pouze vzdělávání, ale je zaměřena na rozvoj osobnosti, IQ, sebepoznání atd.

 

CERMAT - testy pro přijímací zkoušky na SŠ

23. 9. 2014

V letošním roce Vás opět budeme informovat o dění okolo přijímacích zkoušek na střední školy.
Pro přípravu můžete využít i materiálů z loňska.
Dne 4. srpna 2014 proběhla na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy tisková konference za účasti pana ministra Marcela Chládka, ústředního školního inspektora, pana Tomáše Zatloukala, a ředitele Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Jiřího Zíky. Tématem tiskové konference bylo představení plánu na zavedení povinných přijímacích zkoušek na střední školy, které poskytují vzdělávání ukončené maturitní zkouškou od roku 2016. Zároveň byl představen plán na pilotní ověřování jednotných přijímacích zkoušek, které proběhne v roce 2015.
V odkaze naleznete soubor testových úloh: český jazyk - CERMAT a matematika - CERMAT
SCIO TESTY: matematika, český jazyk, všeobecné předpoklady.

JSch

 

Atlas školství

14. 11. 2013

Atlas školství - Jedinečný seznam středních škol vám pomůže zjednodušit výběr správné střední školy. Nezáleží na tom, zda vás zajímají gymnázia, střední odborné školy nebo konzervatoře. Tento seznam středních škol pokrývá opravdu všechny střední školy v ČR. Po zvolení svých kritérií už jen vybírejte.

JSch

 

Ilustrační texty přijímacích zkoušek na SŠ

29. 10. 2013

Pod tímto odkazem jsou ilustrační testy přijímacích zkoušek na SŠ z matematiky a českého jazyka. Naleznete zde nejen zadání, ale i správné řešení testů. Jedná se o testy SCIO a CERMAT z let 2013, 2012 a 2011.

JSch

 

Testy s úlohami včetně poslechů - druhá celoplošná generální zkouška

25. 10. 2013

Testy s úlohami včetně poslechů - druhá celoplošná generální zkouška, která proběhla v květnu 2013 na základních školách.
Po otevření tohoto odkazu naleznete vzorové testy s úlohami včetně poslechů, které byly použity při druhé celoplošné generální zkoušce ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol.
Vhodné:
1. Pro rodiče, které zajímá úroveň testování.
2. Pro žáky 9. tříd jako příprava na přijímací zkoušky na SŠ.

JSch
 

Příprava na přijímací zkoušky pro žáky 9. třídy - matematika

25. 10. 2013

Na těchto stránkách si mohou žáci průběžně procvičovat učivo z matematiky. Tyto stránky nejsou vzhledově nejlepší, ale jejich obsahová stránka je vynikající.
Příprava slouží k procvičování učiva z matematiky pro základní školu s cílem procvičit si během dvaceti osmi týdnů učivo před zkouškami na střední školu.

Na každý týden je přibližně osm příkladů. Pro kontrolu jsou zveřejněny i výsledky.

JSch

 

Testy: přijímací zkoušky na všechny typy SŠ

24. 10. 2013

TESTY – příprava na střední školy (DIDAKTIS)

Publikace je určena žákům 9. tříd ZŠ, kteří se připravují na přijímací zkoušky na střední školy.
Kniha je rozdělena do tří částí – testů z českého jazyka, matematiky a studijních předpokladů. Části věnované českému jazyku a matematice obsahují shodně 8 testů, část, v níž jsou ověřovány studijní předpoklady, obsahuje 7 testů.
Každý test má předem stanovenou strukturu a počet úloh. V českém jazyce je to vždy 40, v matematice 30 a u studijních předpokladů 60 úloh.
Součástí publikace je i klíč, který žákům umožňuje rychlou a efektivní kontrolu.

Ukázka: matematika, český jazyk, všeobecné předpoklady

Zde budou průběžně k dispozici vzorové testy z různých středních škol:

český jazyk: 1., 2., 3., 4., 5., 6.,

 matematika: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.,slovní úlohy s rovnicemi, SPŠ Volyně (na stránce odrolujte - je zde šest variant zkoušek), Střední škola spojů a informatiky Tábor: vzor, varianta A, varianta B

všeobecné předpoklady: 1.,

anglický jazyk: 1.,

JSch

 

Vzor přijímacích zkoušek: SCIO testy (2014 - 2015)

23. 10. 2013

Ukázka vzorových přijímacích SCIO TESTŮ:

český jazyk, matematika, obecné studijní předpoklady

Tištěné sady testů
Na těchto stránkách si může te objednat Sadu autentických testů z minulých let.
Ideální pro praktické seznámení se se strukturou testů, typy úloh a formou odpovědí. Výhodou je i možnost porovnat své výsledky s reálnými výsledky účastníků přijímacích zkoušek, které proběhly v uplynulých letech. Forma je zcela totožná s testy, které uchazeče čekají při přijímacích zkouškách. Vyplňuje se fyzicky do záznamových archů, stejně jako při zkouškách.

JSch